Konopné semínko je jedno z nejvýživnějších semínek a to především díky omega–3 a omega–6 mastných kyselin v ideálním poměru 1:3.
Detailní popis produktu
Dopřejte si je ve snídaňové kaši. Jsou vynikající i do salátů a na pomazánky. Nemusí se namáčet ani mlít!
Slupka semen je velmi tvrdá a těžko stravitelná, proto se většinou využívají pouze semena loupaná. Neloupaná semena se hodí především k výrobě nápoje a jsou vhodná pro naklíčení. Konopné loupané semínko je nutné skladovat v lednici a rychle spotřebovat. Nedoporučujeme loupané semínko pražit nebo namáčet, není k tomu vhodné. Naopak se velmi hodí pro výrobu rostlinného sýra.
Konopí má jako rostlina velmi široké využití. Používá se na výrobu papíru, látky nebo léčebných mastí. Přítomnosti THC není třeba se v případě semen bát, tato látka se nachází pouze na listech a květech.
Využití:
- konopný sýr s bylinkami
- máslo - z loupaných semínek je máslo velmi chutné, semínka se dobře mixují, uchovávejte v lednici
- mléko - přidejte 900 ml čerstvé vody ke 100 g semínek a rozmixujte, nakonec přeceďte a máte mléko, které v lednici vydrží 3 dny čerstvé, uberte vodu a můžete mít i smetanu, z loupaného semínka má mléko oříškovou a zemitou chuť
- pomazánka - semínka přidejte k luštěninám, vařené zelenině, houbám nebo tofu a rozmixujte do pomazánky
- pesto - slunečnicové semínko skvěle chutná s bazalkou, petrželkou a konopným semínkem
- posyp - semínky můžete posypat například svůj oblíbený salát nebo domácí pečivo
- nápoje - do ranního smoothie můžete přidat i konopná semínka
Výživové údaje na 100 g
| Energetická hodnota 2 507 kJ / 605 kcal | |
|---|---|
| Tuky: | 51,7 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny: | 4,8 g |
| Sacharidy: | 1,5 g |
| z toho cukry: | 1,5 g |
| Vláknina: | 4,2 g |
| Bílkoviny: | 32,1 g |
| Sůl: | 0,01 g |
SLOŽENÍ: Konopné semeno loupané*. Může obsahovat stopy LEPKU, ARAŠÍDŮ, SÓJI, SKOŘÁPKOVÝCH PLODŮ a SEZAMU. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
SKLADOVÁNÍ: Skladujte v suchu a chladu. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Po otevření skladujte v lednici.
OBSAH BALENÍ: 100 g , 250 g
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Ořechy a semena |
|---|---|
| EAN: | Zvolte variantu |
| Výrobce: | COUNTRY LIFE s.r.o., Nenačovice 87, 266 01 Beroun 1 |
| E-mail výrobce: | info@countrylife.cz |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | COUNTRY LIFE s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Nenačovice 87, 266 01 Beroun 1 |
| E-mail : | recepce@countrylife.cz |
Související produkty
Dýňová semínka BIO jsou vhodná při přípravě pokrmů v kuchyni, do jogurtů, výborně chutnají i opražená na sucho.
Napomáhá komfortu během menstruace a klimakteria u žen. Přispívá k normálnímu trávení a vylučování vody z těla.
Gaja snack je přírodní nutričně bohatá tyčinka dle TČM, podporuje slezinu a žaludek. Bez lepku, mléka, cukru, aditiv i konzervantů.
Podobné produkty
Lyofilizované ovoce má lahodnou chuť, aroma a je bez přidaného cukru. Obsahuje pouze přirozeně vyskytující se cukr, takže se hodí jako rychlý zdroj kvalitní energie z přírody. Navíc svěží kombinace banánu, manga a ananasu potěší i vaše chuťové buňky.
Osvěžující směs křupavých malin, višní a švestek sušená mrazem. Díky lyofilizaci si zachovává přirozenou chuť, vůni, vzhled i většinu živin bez cukru.
Svěží plátky kokosu obalené v bílé čokoládě a na závěr poprášené ananasovým prachem.
Šťavnaté nesířené jumbo meruňky obalené tmavou čokoládou z výběrových kakaových bobů. Přirozeně sladké, plné vlákniny a vitamínů.
