Chléb Lavaš medium 240 g - exp. 20.4.26
Oblíbený lavaš nově v bio kvalitě. Skvělý na svačiny, grilované dobroty i jako příloha ke kari a jídlům z jednoho hrnce.
Detailní popis produktu
Nekynutý, tenký měkký chléb je výtečnou alternativou běžného pečiva. Je tradiční v arménské kuchyni jako základ mnoha jídel. Lavaš je velmi pružný a vhodný k zabalování pokrmů. Bio lavaš - to je jen mouka, voda a sůl. Nezapomeňte, že lavaš je chlazený produkt, i neotevřený jej tedy skladujte v lednici.
Jak použít:
-
zapečený na způsob quesadilly - lavaš posypte nastrouhaným sýrem a naplňte libovolnou náplní, přeložte a opečte na pánvi
-
zabalený jako wrap - zabalit do něj můžete cokoliv, co vám bude dohromady chutnat (opečené tofu, čerstvou i grilovanou zeleninu, sýr, bylinky, doplňte jogurtovým dresinkem...)
-
jednoduše natrhaný konzumujte jako přílohu k polévkám nebo jídlům z jednoho hrnce, můžete jej také předem krátce opéct nasucho na pánvi, bude pak křupavý
Lavaš je mnohaletou součástí arménské tradiční kuchyně a v roce 2004 byl komisí UNESCO zaveden jako jedno z mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva. Dnes se běžně používá ale i v Ázerbájdžánu, Turecku a Íránu. Lavaš se zde tradičně peče na stěnách hliněné, do země zapuštěné pece s názvem tandúr.
SLOŽENÍ:
PŠENIČNÁ mouka* 64,5 %, voda, jedlá sůl, PŠENIČNÁ mouka* fermentovaná. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
SKLADOVÁNÍ:
Skladujte při teplotě 2-8 °C a chraňte před přímým slunečním zářením. Po otevření spotřebujte do 2 dnů.
PŘÍPRAVA:
K přímé spotřebě. Šedo-černé skvrny na výrobku prosvíající skrz jednotlivé vrstvy vznikají při pečení a nejsou na závadu výrobku.
| Výživové údaje na 100 g | |
|---|---|
| Energetická hodnota | 971 kj / 232 kcal |
| Tuky | 1.0 g |
| Z toho nasycené mastné kyseliny | 0.0 g |
| Sacharidy | 47.0 g |
| Z toho cukry | 0.0 g |
| Vláknina | 0.0 g |
| Bílkoviny | 7.3 g |
| Sůl | 1.49 g |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Potraviny a nápoje |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.1 kg |
| EAN: | 8595016553647 |
| Výrobce: | COUNTRY LIFE s.r.o., Nenačovice 87, 266 01 Beroun 1 |
| Obsah: | 240 g |
| Země původu: | Česká republika |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | COUNTRY LIFE s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Nenačovice 87, 266 01 Beroun 1 |
| E-mail : | recepce@countrylife.cz |
Související produkty
Silikonový talíř dělený na 3 různě veliké části. Přísavka udržuje talíř pevně a bezpečně na stole.
Pro úsporu místa a hygienické skladování mateřského mléka. Netekoucí díky dvojímu zip-zavírání. Velmi odolný materiál, bezpečné zmrazení. 25 ks. Neobsahuje BPA.
Jedinečně navržené pásy jsou spojeny v dolní části zad namísto krku dítěte - zabraňují pohybu bryndáku kolem krku, jsou pro dítě pohodlné. Voděodolný.
Servírovací podložka ze 100% potravinářského silikonu. Vhodné pro použití v troubě, v mikrovlnné troubě a jako podložka na pečení.
Nebělený pečicí papír If You Care z odolného TCF papíru. Bez chloru a toxinů, kompostovatelný, šetrný k přírodě i zdraví.
Měkké silikonové brčko je šetrné k dásním, lze snadno vyčistit pomocí silikonového kartáčku. Opakovaně použitelné. Pomáhá s rozvojem jemné motoriky.
NUK Mrazící formička silikonová. Ideální pro zmrazení a skladování malých porcí dětského jídla. Neobsahuje BPA
Vyrobeno ze 100% prémiového potravinářského silikonu. Vhodné pro použití v troubě, mikrovlnné troubě, lednici i mrazáku.
Podobné produkty
Rychle vstřebatelný zdroj energie vyhledávaný sportovci a všemi, kteří chtějí zdravě jíst a hledají lehký tuk do svého jídelníčku. MCT tuky se snadněji tráví. Díky tomu je MCT Kokosový olej efektivně spalován a funguje jako energetické palivo místo toho, aby ho tělo ukládalo do tukových zásob.
Bio Asian Sprinkle s wakame, rajčaty a houbami. Umami směs inspirovaná Japonskem pro bowls, ryby i svěží saláty.
Plná chuť zralého manga s citronem, bez umělých aromat a barviv. Skvělý do limonády i na lívance
