Lyofilizovaná marakuja 25 g
Opravdová lahůdka pro milovníky výrazných chutí! Mrazem sušená marakuja vás oslní zářivou barvou, exotickou vůní a svěží intenzivní chutí. Její typická kyselost příjemně zašimrá na jazyku a probudí vaše smysly.
Detailní popis produktu
Objevte jedinečnou chuť marakuji v mrazem sušené podobě! Tento exotický poklad vás ohromí svou sytě žluto-oranžovou barvou, výraznou kyselou chutí a typickými černými semínky, která dodávají kouskům nezaměnitelnou texturu.
Díky šetrnému sušení mrazem (lyofilizaci) si marakuja zachovává svou intenzivní vůni, barvu, maximumvitamínů i svěží chuť, jako byste ji právě utrhli z keře. Žádná umělá dochucovadla, žádné konzervanty – jen čistá exotika v křupavém provedení!
Víte, jak probíhá lyofilizace?
V sušící komoře se čerstvý plod hluboce zmrazí až na -100 °C. Poté přichází první fáze sušení. Zvyšuje se teplota zpět k nule a díky podtlaku 50 až 100 Pa obsažená voda v ovoci se postupně odpařuje a zachytává se v kondenzační komoře. Při poslední části lyofilizace se odstraní zbývající vlhkost a plod získá svou křupavou konzistenci. Na 1 kg mrazem sušeného ovoce je spotřebováno přibližně 6-7 kg ovoce čerstvého.
Sušená marakuja má široké využití:
- hodí se do smoothie, kterému dodá svěžest a exotický říz
- do jogurtu, müsli či kaše
- jen tak na zobání pro milovníky výrazných chutí
Věděli jste, že?
Marakuja, známá také jako passion fruit (Mučenka jedlá), není jen lahodné exotické ovoce, ale také symbol vášně a klidu. Název „passion“ nepochází z romantiky, ale od španělských misionářů, kteří v květech maracuji viděli symboliku Kristova utrpení – korunní lístky připomínaly trnovou korunu.
ZEMĚ PŮVODU: Čína
SLOŽENÍ: 100 % mrazem sušená marakuja
Nutriční hodnoty jsou uvedeny na množství 100 g
| Energetická hodnota | 1303 kJ/311 kcal |
|---|---|
| Tuky | 4 g |
| - z toho nasycené mastné kyseliny | 0,5 g |
| Sacharidy | 65 g |
| - z toho cukry | 45 g |
| Bílkoviny | 1,4 g |
| Sůl | 0,01 g |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Sušené a lyofilizované ovoce |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.1 kg |
| EAN: | 8596299014924 |
| Výrobce: | NATU s.r.o., Dr. E. Beneše 198, 257 51 Bystřice u Benešova |
| Značka: | NATU |
| E-mail výrobce: | info@natu.bio |
| Obsah balení: | 25 g |
| EAN: | 8596299014924 |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | NATU s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Žatecká 41/4, 110 00 Praha 1 |
| E-mail : | info@natu.bio |
Související produkty
Lyofilizované neboli mrazem sušené lahodné borůvky si díky šetrnému zpracování lyofilizací uchovávají většinu původních vlastností jako je vůně, chuť, barva a živiny. Jsou krásně křupavé, lehké a výživné.
Podobné produkty
Osvěžující kombucha bancha s příchutí citronu je vyráběna z čajové houby kombucha. Nápoj chutná podobně jako jablečný mošt.
Zdravé, chuťově výborné, složením originální, RAW AIP tyčinky Květomluva. To nejlepší ve své kategorii.
Podporuje přirozené těhotenství, průběh laktace, dobré trávení, vyprazdňování a odstraňuje pocit těžkých nohou.
Posiluje organismus, podporuje imunitu a přispívá ke správnému stavu sliznic a dýchacích cest.
Rychle vstřebatelný zdroj energie vyhledávaný sportovci a všemi, kteří chtějí zdravě jíst a hledají lehký tuk do svého jídelníčku. MCT tuky se snadněji tráví. Díky tomu je MCT Kokosový olej efektivně spalován a funguje jako energetické palivo místo toho, aby ho tělo ukládalo do tukových zásob.
Instantní kaše jsou výbornou variantou nejen pro vaše snídaně. Mezi jejich přednosti patří rychlá a snadná příprava a variabilnost použití. Přidáním různých surovin z nich vytvoříte mnoho chutných pokrmů.
